n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Global Money Week 12-18.03.2018
duże małe domyślna
Global Money Week 12-18.03.2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Od 12 do 18 marca 2018 r. Nasza Szkoła uczestniczyła w projekcie GLOBAL MONEY WEEK - ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA, którego koordynatorem był Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów, a w szkole Pani profesor Marta Mortka wraz z panią Martą Hartmann i Kamilą Sikorą. Główną ideą akcji Global Money Week jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym.

alt
 
 
W planowanym czasie realizowaliśmy różne działania nawiązujące do hasła:  Money Matters Matter – Pieniądze się liczą, dotyczące wzbogacenia wiedzy finansowej poprzez zmagania z realistycznymi zdarzeniami losowymi. 
alt
 
Nasza młodzież z klas 3E1, 3E2, 3LG1 i 3H miała możliwość uczestniczyć w warsztatach multimedialnych oraz grze symulacyjnej z wykorzystaniem projektu Moje Finanse - innowacyjnego programu edukacji finansowej skierowanego do młodzieży w wieku 16–19 lat. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.Część uczniów zaangażowana również była w grę dydaktyczną (planszową) pt. FINANSE - ogarniam to! Gra uczy gospodarowania pieniędzmi i pomaga zrozumieć świat ubezpieczeń, inwestowania i oszczędzania, pozwala uczestnikom ocenić szanse i ryzyka związane z decyzjami finansowymi oraz zwiększyć poziom wiedzy w tym zakresie. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i aktywnie uczestniczyli w promowaniu idei edukacji finansowej.
 
Dziękujemy uczestnikom akcji za duże zaangażowanie i zainteresowanie.
 
autor:Marta Mortka