n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Warsztaty: Planowanie kariery zawodowej - matura i co dalej?
duże małe domyślna
Warsztaty: Planowanie kariery zawodowej - matura i co dalej? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

W dniu 10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas maturalnych 4 E1, 4E2, 4 Sp, 4 Hp i 4 Lg kończących Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomiu, w ramach inicjatyw Szkolnego Ośrodka Kariery, spotkali się z doradcami zawodowymi Wojewódzkiego Urzędu Pracy Filia w Radomiu– p. Małgorzatą Czarnotą oraz p. Moniką Dryją. Tematem przewodnim spotkania i warsztatów było: „PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ – MATURA I CO DALEJ?”.  

alt
Maturzyści mieli okazję między innymi do zapoznania się: 
z zadaniami, usługami i programami Wojewódzkiego Urzędu Pracy, 
z materiałami, przewodnikami i ulotami informacyjnymi w obszarze np. planowania kariery zawodowej, kształcenia ustawicznego, szukania pracy, dokumentów rekrutacyjnych itp.
z metodami rozpoznawania i kształtowania własnych możliwości, predyspozycji 
i zainteresowań oraz ich wykorzystywania w tworzeniu swojej drogi i kariery zawodowej po maturze,
z rynkiem pracy, dowiedzieć się w jaki sposób aktywnie poszukiwać pracę 
i kształtować swoją drogę zawodową i edukacyjną po skończeniu szkoły.
alt
Jako, że większa część absolwentów techników czynnie szuka pracy, to podobne warsztaty i spotkania mają na celu przygotowanie ich do jak najlepszego poruszania się po rynku zawodowym i edukacyjnym, tak aby potrafili z wielu ofert  i propozycji wybierać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania. 
 
Dziękujemy serdecznie pracownikom WUP w Radomiu za przygotowanie ciekawego spotkania a naszej młodzieży za aktywny w nim udział.
 
autor:Marta Mortka