Jubileusz 100-lecia szkoly - 05.10.2018
n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Egzaminy zawodowe / Technik ekonomista - egzamin z wykorzystaniem komputera
duże małe domyślna
Technik ekonomista - egzamin z wykorzystaniem komputera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   

W "Gazecie Prawnej" zostało opublikowane  zadanie wraz z przykładowym rozwiązaniem z ogólnopolskiego próbnego egzaminu zawodowe 2009 - technik ekonomista. Kliknij tu, aby przejść do zadania i przykładowego rozwiązania w programie INSERT.

W nawiązaniu do Komunikatu Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie egzaminów zawodowych w czerwcu 2009 roku, informujemy:

 1. Absolwenci szkół zawodowych, którzy w czerwcu 2009 r. po raz pierwszy przystąpią do etapu praktycznego egzaminu w zawodzie technik ekonomista będą zdawać ten egzamin z wykorzystaniem pakietu do wspomagania operacji finansowo-księgowych, gospodarki magazynowej,  zatrudnienia i płac,  z którym pracowali w ramach zajęć dydaktycznych w szkole, spośród pakietów:
        • CDN Optima,
        • CDN Klasyk,
        • INSERT,
        • Raks,
        • Symfonia,
        • WA-PRO,
        • Varico;
 2.  Absolwenci   szkół  zawodowych,   którzy   nie  zdali   etapu   praktycznego   egzaminu w zawodzie technik ekonomista w sesjach w 2006 r., 2007 r. i 2008 r., tj. w czerwcu 2009 r.  przystąpią do tego egzaminu po raz kolejny, będą zdawać ten egzamin na dotychczasowych zasadach (tj. z wykorzystaniem kalkulatora).

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu absolwenci będą zdawać egzamin zawodowy z wykorzystaniem pakietu INSERT.

Przykładowe zadanie w zawodzie technik ekonomista