n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Projekt - Lekcje z ZUS
duże małe domyślna
Projekt - Lekcje z ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

Rozpoczynamy piątą edycję projektu „Lekcje z ZUS” w ramach której młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. 

alt

W trakcie czterech lekcji przeprowadzonych w naszej szkole uczniowie poznają zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Dowiedzą się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.  
Uczniowie,  biorący udział w „Lekcjach z ZUS” zmierzą  się  w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  I etap olimpiady w ZSE już 27. XI. 2018.  
alt
Inauguracja 5 edycji „Lekcji z ZUS” odbyła się w  Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych 
w Radomiu  w dniu 28.09.2018, w której brały udział p. Monika Wiśniewska i p. Kamila Sikora.
Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie. Na laureatów czekają liczne nagrody ufundowane przez ZUS.
Chętni mogą się zgłaszać do p. M. Mortki, M. Wiśniewskiej, M. Chmielnickiej i p. K. Sikory.