n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Wizyta w American Corner.
duże małe domyślna
Wizyta w American Corner. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniu 03.10.2018 r uczniowie klasy 2Lg2 pod opieką pani Karoliny Barskiej-Fomin  odwiedzili placówkę American Corner, która pełni funkcję regionalnego centrum zasobów i informacji dla programów poświęconych amerykańskiej kulturze, historii i aktualnym wydarzeniom. 

alt

Pierwszym punktem wycieczki było oglądanie wystawy pt:
"Podróż w czasie" - jubileuszowa wystawa 20-lecia twórczości artystycznej Lidii Ziemińskiej oraz spotkanie i rozmowa z autorką wystawy.Artystka, urodzona w Radomiu, opowiedziała uczniom o swoich inspiracjach, procesie tworzenia swoich prac i podsumowała swoją 20-letnią działalność. 
Link, w którym jest więcej na temat autorki i wystawy - http://laznia-radom.pl/laz/index.php/aktualnosci/articles/podroz-w-czasie-jubileuszowa-wystawa-20-lecia-tworczosci-artystycznej-lidii-zieminskiej.html
alt
Kolejnym punktem programu było spotkanie w placówce American Corner. Pani Karolina Adamczyk i pani Urszula Malmon poprowadziły prezentację w języku angielskim podczas której uczniowie:
 
- poznali specyfikę i działalność placówki
- zapoznali się z egzaminami amerykańskimi
- zapoznali się programami amerykańskimi: FLEX - szansa na darmową edukację w USA, Meet America - spotkania z dyplomatami USA itp.
- otrzymali informację o konkursach organizowanych przez Ambasadę USA
 
Najbliższy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami to: "I know America”
http://amcorners.pl/radom/2018/10/i-know-america-edycja-2019/
 
Więcej informacji:http://amcorners.pl/radom/
 
Zachęcamy wszystkich uczniów Ekonomika do korzystania z DARMOWYCH zasobów bibliotecznych i internetowych American Corner oraz do udziału w różnorodnych wydarzeniach i programach organizowanych przez Ambasadę USA oraz Departament Stanu USA.