n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Deutsch hat Klasse / Uroczyste otwarcie sali 208 w ramach projektu Deutsch hat Klasse
duże małe domyślna
Uroczyste otwarcie sali 208 w ramach projektu Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W piątek 1 marca 2019 roku 17-osobowa grupa projektowa z kl. 1Sp świętowała wraz z Dyrekcją "uroczyste otwarcie sali 208"  w ramach projektu "Deutsch hat Klasse. W tym roku zadanie projektowe było bardzo trudne, bo sala była już dwa razy urządzana w projekcie przez uczniów obecnej kl. 4Lg2. Klasa pierwsza okazała się jednak bardzo kreatywna!

alt

Motywem przewodnim stała się Austria i wycieczka do Wiednia, a w sali powstała kawiarnia wiedeńska.Na uroczystości był  tort królewski z nutkami -  jak przystało na cesarskie miasto muzyki (niestety tortu Sachera w tym terminie nie udało się zamówić), przekrojony przez pana Dyrektora Walczaka i panią Dyrektor Marzenę Burzyńską.

alt

Był sernik wiedeński upieczony przez Julię, Apfelstrudel oraz pączki (Krapfen), którymi po tłustym czwartku nikt się nie interesował.

alt

Na stole błyszczały się kulki Mozarta oraz cukierki zakupione przez Weronikę, a  w sali unosił się zapach świeżo mielonej przez Konrada austriackiej kawy.

alt

Było tak słodko jak na odbywającym się tego dnia w Wiedniu jubileuszowym 70. balu cukierkowym (Bonbon-Ball), jednym z 450 w Wiedniu.  Była też wybierana - spośród 5 kandydatek - Miss Bonbon. Tą słodką Miss została Paulina Grzyb.

alt

W nagrodę otrzymała austriackie wafelki firmy Manner (tylko symbolicznie, nie dostała ich tyle, ile waży), które zgodnie z tradycją i tak od razu oddała na cele charytatywne