n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / Podsumowanie Global Money Week.
duże małe domyślna
Podsumowanie Global Money Week. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniach od 25 do 31 marca 2109 roku – nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w inicjatywach związanych ze Światowym Tygodniem Pieniądza pod hasłem „Zdobywaj wiedzę, oszczędzaj, zarabiaj”.

alt

Celem akcji Global Money Week jest zainspirowanie dzieci  i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym.

alt

Akcja w Polsce realizowana jest przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów. W naszej szkole inicjatywy i działania z tego zakresu realizowane były między innymi w klasach 1 Lg1, 1 Lg2, 2 E2, 2 Hp, 2 Lg1, 2 Lg2, 3 Lg1, 3 Lg2 i w klasie 3 E1 przez panią wicedyrektor Martę Hartmann, koordynatorkę akcji panią profesor Martę Mortkę, oraz panią profesor Marię Chmielnicką.

alt
Młodzież z tych klas miała okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach z wykorzystaniem platformy finansowej „MOJE FINANSE”, brała udział w lekcjach dotyczących oszczędzania i inwestowania pieniędzy, wykonywała plakaty promujące ideę Global Money Week . Uczniowie zaangażowani byli również w grę dydaktyczną (planszową) pt. FINANSE - ogarniam to!, która uczy gospodarowania pieniędzmi, pomaga zrozumieć świat ubezpieczeń, inwestowania i oszczędzania, pozwalając uczestnikom ocenić szanse i ryzyka związane z decyzjami finansowymi oraz zwiększyć poziom wiedzy w tym zakresie. 
alt
Wszyscy uczniowie świetnie się bawili i aktywnie uczestniczyli w promowaniu idei edukacji finansowej.  
 
Zaangażowanym osobom dziękujemy serdecznie i zapraszamy do fotorelacji  z tych wydarzeń.