n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Deutsch hat Klasse / Finał konkursu "Niemiecki ma klasę"
duże małe domyślna
Finał konkursu "Niemiecki ma klasę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Nasza szkoła znalazła się w finale projektu „Niemiecki ma klasę”, organizowanego przez Goethe-Institut w Warszawie, dlatego 29 kwietnia 2019 roku odwiedzili nas przedstawiciele komisji konkursowej - pani Ewa Ostaszewska oraz pani Monika Łagowska.

alt

Najpierw odbyło sie spotkanie z grupą projektową z kl. 1Sp i opiekunką projektu - panią Anna Własiuk. Każdy z uczestników projektu mówił o swoim wkładzie w urządzenie sali do języka niemieckiego, uczniowie odpowiadali też na liczne pytania komisji. Następnie odbyła się rozmowa z Dyrekcją szkoły - panem Dyrektorem Rafałem Walczakiem i pania Dyrektor Martą Hartmann.

alt

Ponieważ w sali 208 w ramach projektu powstała kawiarenka wiedeńska, spotkanie zakończyło się przy kawie, austriackich lemoniadach (ziołowej Almdudler i Pfanner Apfel Gespritzt) oraz austriackich specjałach: torcie Sachera (Sachertorte), strudlu jabłkowym (Apfelstrudel), serniku wiedeńskim Julii Pawłowskiej, omlecie cesarskim (Kaiserschmarrn) Wioletty Szymczak, babce wielkanocnej z Karyntii (Osterkuchen) Pauliny Papis, kulkach Mozarta (Mozartkugeln) i wafelkach firmy Manner. Teraz czekamy na wyniki konkursu.