n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki / Wycieczka 2Sp w ramach projektu Deutsch +
duże małe domyślna
Wycieczka 2Sp w ramach projektu Deutsch + PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

9.10.2019 roku klasa 2Sp pod opieką pani Anny Własiuk i pani Beaty Ołowiak przebywała w Warszawie na wycieczce zorganizowanej w ramach projektu Deutsch +. Pierwszym punktem programu było spotkanie w Goethe-Institut w Warszawie.

alt

Młodzież dowiedziała się dużo na temat tej instytucji i prowadzonej przez nią działalności w naszym kraju (od roku 1990) oraz na całym świecie. W Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec uczniowie poznali m.in. podział organizacyjny tej placówki dyplomatycznej na różne wydziały, usłyszeli wiele ciekawostek, a także mieli okazję do zadania pytań. 

alt

Nastepnie uczniowie wybrali się do klubu Progresja, gdzie dobrze się bawili na koncercie niemieckiego rapera Rogera Reklessa zorganizowany  przez Goethe-Institut dla skół biorących udział w projekcie Deutsch Plus.

alt

Nasza wycieczka zawierała tak dużo punktów związanych z Niemcami, że informacja o naszej szkole znalazła się na stronie Ambasady Niemiec na Facebooku. "Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu doskonale wiedzą jak uczyć się języka niemieckiego w praktyce. Podczas jednego dnia odwiedzili Goethe-Institut Warschau, Ambasadę Niemiec, a także wybrali się na koncert niemieckiego rapera Rogera Raklessa do klubu Progresja. Wszystkie punkty programu pozwoliły młodzieży (dosłownie) zanurzyć się w języku i kulturze Niemiec, a także w dyplomacji."