n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Aktualności / 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
duże małe domyślna
101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 Uczniowie klasy 1E2g :N.Dętkowska, J.Kubies, L.Moskwa, K.Nowocień i M.Pyzara  pod opieka pani A.Konwy wzięli udział w miejskich obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości.

alt

Oficjalne obchody rozpoczęła uroczysta msza św. odprawiona w radomskiej Katedrze. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Czynu Legionów w Rynku. Tu nastąpiło m.in. wystawienie warty honorowej, odegranie Hymnu Państwowego, nominacje żołnierskie, Apel Pamięci, wystąpienia okolicznościowe, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Legionów oraz wiązanka melodii patriotycznych odegrana przez Orkiestrę Wojskową.

alt

Należy pamiętać, że Radom był pierwszym miastem Królestwa Polskiego, które w 1918 roku wywalczyło wolność. Niepodległość została ogłoszona tu już 2 listopada. Zawiązał się wtedy tzw. Komitet Pięciu – powstała „Republika Radomska”.
alt
Uczniowie „Ekonomika” uczestniczyli w uroczystościach ze sztandarem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku byłych więźniów Politycznych, Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych regionu radomskiego, nad który szkoła sprawuje opiekę od 2008r.