n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wydarzenia / Otwarcie "Ekonomik Chillout Zone"
duże małe domyślna
Otwarcie "Ekonomik Chillout Zone" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

We wtorek 21 stycznia otwarta została strefa odpoczynku i relaksu „Ekonomik Chillout Zone”. Projekt „Ekonomik Chillout Zone” został zrealizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

alt

Realizacja przedmiotowego projektu była by nie możliwa bez inicjatywy i zaangażowania się uczniów klasy 3Lg1 Mikołaja Kotowicza, Jana Gałki i Dawida Wojdata oraz pani profesor Anny Gregorczyk. Strefa Chillout będzie funkcjonować w dwóch miejscach: w bibliotece szkolnej mini strefa oraz na drugim piętrze. Projekt zrealizowany został przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Dzięki udziałowi w tym projekcie uczniowie mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów, pracy w grupie, musieli pozyskać sponsorów, wszystkie działania podejmowali sami przy wsparciu pani Anny Gregorczyk. Uczniowie wybrali taki projekt, gdyż w naszej szkole zajęcia odbywają się dwuzmianowo, a oni jako uczniowie klasy 3, doświadczają kończenia lekcji o godzinie 19. Większość uczniów wieczorem jest już zmęczona, dużo osób dojeżdża do szkoły z okolic Radomia.

alt

W szkole brakowało miejsca, gdzie można by sobie wygodnie usiąść i odpocząć, a nawet zaczekać na autobus. Strefa ta ma umilić uczniom Ekonomika pobyt w szkole. Dodatkowo stworzona została kreatywna ściana tablicowo-magnetyczną. Na ścianie uczniowie mogą rysować , zostawiać wiadomości, pozdrowienia czy ogłoszenia. Wiemy, że w szkole jest dużo osób kreatywnych , które chętnie zostawią po sobie ślad lub będą chciały wywiesić swoje dzieła artystyczne. Mini strefa w bibliotece szkolnej powstała z myślą, jako uzupełnienie i rozszerzenie możliwości działania strefy na korytarzu na II piętrze. W ramach promocji strefy uczniowie otrzymywali naklejki-wlepki z logiem projektu.

alt

Podczas otwarcia po oficjalnym przecięciu wstęgi uczniowie przybyli na otwarcie mogli zjeść specjalnie na tą okazję przygotowany i ufundowany przez klasę 3Lg1 tort, mogli także poczęstować się cukierkami, winogronami specjalnie przygotowanymi na tę okazję. Autorzy projektu sądzą, że sukcesem realizacji projektu jest to, że prawie cała społeczność szkolna miała w nim jakiś udział. Twórcy chcieliby, aby Strefa Chillout w Naszej szkole spełniła swoją rolę i oczekiwania, była bezpieczna oraz nieustannie się rozwijała i powiększała z korzyścią dla uczniów, nauczycieli i podwyższenia jakości pracy szkoły. 

#ZwolnienizTeorii