n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna
duże małe domyślna
90 lat ZSE w Radomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Pawłowska   

24 października 2008 roku uroczyście obchodziliśmy Jubileusz 90-lecia Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Radomiu.
Zapraszamy do obejrzenia  slajdów (format pdf) z prezentacji 90-ciu lat historii szkoły,  oraz galerii zdjęć z przebiegu uroczystości.

Program uroczystości:

10.00 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE POD WEZWANIEM MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ PRZY ULICY WARNEŃSKIEJ 10
11.00 - PRZEMARSZ DO SIEDZIBY SZKOŁY
11.30 - UROCZYSTOŚCI W SIEDZIBIE SZKOŁY PRZY ULICY WERNERA 22
13.30 - ZWIEDZANIE SZKOŁY, SPOTKANIE ABSOLWENTÓW

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Mszę celebrował J. E. Bp Stefan Siczek. Po mszy nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Grandiozo" z Radomia, przeszli do budynku szkoły. Tu zaproszonych gości powitały: mgr Jadwiga Przybyłowicz oraz mgr Malina Ślarzyńska wraz z uczniami z klasy 3L2. Ci zajęli się przywitaniem gości, wręczeniem im teczek z informacjami o szkole i kierowaniem ich na miejsce obchodów.

W obchodach udział wzięli zaproszeni goście, pracownicy, uczniowie i absolwenci naszej szkoły.

Przy okazji uroczystości z okazji Jubileuszu wręczono nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi ZSE w Radomiu.

  • pani Bożena Ziętek-Błaszczyk otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej,
  • pani Teresa Hamela, v-ce dyrektor ZSE w Radomiu, nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
  • pani Donata Ćmiel, v-ce dyrektor ZSE w Radomiu, nagrodę Prezydenta Miasta Radomia,
  • pani Anna Farys-Styś otrzymała nagrodę Prezydenta miasta Radomia,

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele:
panie: Ewa Kosiec, Halina Kosior, Aleksandra Stańczuk, Jolanta Cywka, Renata Iwańczyk-Nawrot, Beata Ołowiak, Barbara Kozłowska, Anna Własiuk, Bożena Marszałek, oraz pan Mariusz Patyk.

 

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali także pracownicy administracji i obsługi:
panie: Barbara Niewczas, Agnieszka Kwapisz, Beata Dolega, oraz pan Rajmund Ćmiel.

 

Po części oficjalnej widzowie obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez młodych wykonawców z Młodzieżowego Domu Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu. Następnie goście mieli okazję wpisać się do przygotowanej księgi pamiątkowej, oraz wrócić pamięcią do dawnych lat przeglądając stare kroniki szkoły i wystawy zdjęć.


Za przygotowanie jubileuszu odpowiadały panie: mgr Anna Własiuk, mgr Barbara Kozłowska i mgr Beata Ołowiak. To właśnie Te nauczycielki wzięły na siebie odpowiedzialność za organizację tego tak wielkiego przedsięwzięcia. Najpierw szkoła przygotowała się "finansowo" do organizacji jubileuszu. Stąd w ZSE odbyły się w roku szkolnym 2007/2008: loteria fantowa, sprzedaż bożonarodzeniowych i wielkanocnych stroików świątecznych. Dochód z tych akcji został całkowicie przeznaczony na organizację jubileuszu. Przedsięwzięcia te wspomogła mgr Teresa Trojanowska oraz uczniowie klas: 1H, 1E3, 2H.

Panie: mgr Anna Własiuk, mgr Barbara Kozłowska i dr Elżbieta Kielska, długoletni nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSE a obecnie rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, zajęły się opracowaniem monografii Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Radomiu, która była sprzedawana w dniu jubileuszu.
Panie: mgr Barbara Kozłowska oraz mgr Beata Ołowiak z pomocą uczniów klasy 3H przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą historii Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Radomiu. Prezentacja ta wyświetlana była w dniu jubileuszu.
Przygotowaniem zaproszeń zajęły się panie: mgr Renata Iwańczyk-Nawrot, mgr Agnieszka Wierzbicka oraz mgr Malina Ślarzyńska, ich pracę wspomógł ksiądz Robert Kowalski.

Szkolne korytarze i sale lekcyjne zostały przyozdobione zdjęciami z dawnych lat, które cieszyły się szgólnym zainteresowaniem absolwentów i emerytowanych pracowników szkoły.