n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Deutsch hat Klasse / Gra symulacyjna ,,Klasa z klasą"
duże małe domyślna
Gra symulacyjna ,,Klasa z klasą" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

23 stycznia 2017 r. pani Monika Łagowska z Goethe-Institut w Warszawie przeprowadziła w naszej szkole grę edukacyjną "Klasa z klasą", w której wzięli udział uczestnicy projektu "Niemiecki ma klasę" z kl. 2Lg2 wraz z opiekunem – panią Anną Własiuk.

alt
Gra „Klasa z klasą” w sposób innowacyjny wykorzystuje metodę symulacji. Jest to metoda oparta na nauce przez zabawę. W trakcie gry uczniowie przenieśli się  do Szkoły nr 99 w Złotej Górze i wcielili się w role dyrekcji, nauczycieli, rady rodziców oraz uczniów, by wspólnie rozwiązać problem, przed którym stanęła społeczność szkolna – zaopatrzenia w szkole po zamknięciu sklepiku szkolnego. Uczniowie zaproponowali otworzenie kawiarenki szkolnej, rodzice byli na ogół za i zadeklarowali nawet swoją pomoc. Najtrudniejsza sytuacja była wśród nauczycieli, gdzie po długiej dyskusji odbyło się głosowanie. Ostateczną decyzję podjęła dyrekcja. Kolejnym etapem gry była organizacja pracy w kawiarence, jej wystrój i menu. Przedstawiciel lokalnych mediów zbierał przez cały czas informacje od wszystkich zainteresowanych i przedstawiał je w audycjach telewizyjnych. Gra była prowadzona w języku polskim z elementami języka niemieckiego.

alt
Uczniom bardzo podobała się taka forma pracy. Była to dobra zabawa i ciekawe wyzwanie. Gra dała uczniom możliwość doskonalenia wielu umiejętności niezbędnych w projekcie „Niemiecki ma klasę”: pracy w grupie, dyskutowania, argumentowania, zawierania kompromisu i  podejmowania decyzji. Uczniowie poszerzyli również zakres słownictwa z języka niemieckiego.

alt
Bardzo dziękujemy Goethe-Institut w Warszawie oraz pani Monice Łagowskiej za możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.
Anna Własiuk
opiekun projektu