n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Szkolny Ośrodek Kariery / SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.
duże małe domyślna
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Gregorczyk   

 W dniu 04 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu mieliśmy okazję gościć przedstawicieli Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie tzw. "Szkoła Orląt" - uczelni wojskowej z 90-letnią tradycją. Dla niektórych uczniów – uczelni - już znanej z okazji odbycia w zeszłym roku wycieczki przedmiotowej do Dęblina i zwiedzania bazy dydaktycznej tejże Szkoły na terenie jednostki wojskowej.

alt

Uczniowie naszej szkoły, kształcący się w klasach: 3Lg, 3Ps, 4Sp, 4Lg i 4 Hp w zawodach: technik logistyk, technik spedytor, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik handlowiec mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym WYKŁADZIE BRANŻOWYM POŚWIĘCONYM LOGISTYCE I TRANSPORTOWI WOJSKOWEMU. Na spotkaniu zaprezentowana została również oferta edukacyjna WSOSP w Dęblinie w zakresie studiów wojskowych i cywilnych , a także szkoleń specjalistycznych i doskonalących kadry dla potrzeb Sił Zbrojnych RP. Poruszane były między innymi sprawy dotyczące procesu rekrutacji na studia, zagadnienia dotyczące formalnych wymagań oraz toku studiów, a także perspektyw zatrudnienia absolwentów Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki.

alt

Młodzież miała okazję zadawać pytania gościom i tym samym zapoznać się z kulisami studiowania na tak znaczącej uczelni wojskowej. Miło nam również poinformować o rozpoczęciu współpracy między Zespołem Szkół Ekonomicznych w Radomiu a Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie – Wydział Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki.

 
Dziękujemy serdecznie Dyrekcji za możliwość organizacji takiego spotkania. 
Mamy nadzieję, że nie pierwszego.
 
autor: Marta Mortka