n w    w w w w

baner
Jesteś tu:   Strona główna / Wycieczki
duże małe domyślna
Wycieczki
Dęblin i Puławy-wycieczka przedmiotowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

Autor: Marta Mortka

W dniu 20.05.2016 r. w słoneczny piątek - klasa 3 LG TECHNIK LOGISTYK i klasa 2 HP II grupa TECHNIK EKSPLOATACJI PORTÓW I TERMINALI uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Dęblina i Puław organizowanej przez panią profesor Martę Mortkę. Młodzież była również pod opieką pani profesor Kamili Sikory oraz pani profesor Ewy Słomczyńskiej. W bardzo atrakcyjnym programie zwiedzaliśmy:

Więcej…
 
Wycieczka przedmiotowa klasy 3P/S do Stacji Kontroli Pojazdów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

Autor: Kamila Sikora

Dnia 6 października 2015 roku uczniowie klasy 3 P/S pod opieką nauczycielek : p. Kamili Sikory i p. Katarzyny Szymczyk mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Stacji Kontroli Pojazdów ,,Auto-Kals,, przy ulicy Giserskiej 20. Podczas tego wyjścia młodzież zapoznała się z nowoczesnymi metodami służącymi do przeprowadzania badań okresowych pojazdów. Mieli okazję zobaczyć jak od strony technicznej wygląda taki przegląd. Dodatkową atrakcją było badanie techniczne samochodu jednego z uczniów, gdzie sama młodzież mogła sprawdzić czy stan pojazdu jest prawidłowy. Dzięki miłemu przyjęciu przez pracowników oraz fachowemu przedstawieniu całej operacji klasa w łatwy i przyjemny sposób przyswoiła wiedzę z zakresu eksploatacji pojazdów. Mamy nadzieję, że to początek współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych a Stacją Kontroli Pojazdów. Dziękujemy kierownictwu firmy za poświęcony czas oraz za przedstawienie krok po kroku czynności wykonywanych podczas badania technicznego pojazdu.

 
Wycieczka do Warszawy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

16 października młodzież z klas 2 Hp i kl. 2 E1 pod opieką Magdaleny Sucheckiej, Marty Mortki i Agnieszki Wierzbickiej-Krzak była na wycieczce w Warszawie. Główne punkty zwiedzania to:

  • Centrum Nauki Kopernik,
  • Stare Miasto z przewodnikiem
  • przejazd 2-gą linią METRA
  • Stadion Narodowy - trasa Piłkarza.

Wszyscy świetnie się bawili i liczą na więcej takich okazji do integracji :)

alt

 
Wycieczka klasy 2 Sp do ZTE w Radomiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   

Autor: Marta Mortka, Kamila Sikora

W dniu 01.10.2015 r. w ramach wycieczki przedmiotowej młodzież klasy 2 SP zawód technik spedytor wraz z nauczycielkami p.Kamilą Sikorą – organizatorką spotkania i p. Martą Mortką miała możliwość odwiedzić jedną z największych firm transportowych w Radomiu i województwie, lidera w organizacji transportu ponadnormatywnego w Polsce, mianowicie firmę ZTE Radom, mieszczącą się przy ulicy Toruńskiej w Radomiu. ZTE RADOM jest wyspecjalizowaną firmą prowadzącą transport drogowy za pomocą własnego taboru, realizującą transporty na obszarze całej UE, Skandynawii, Krajów bałkańskich i Turcji oraz Krajów wschodnich (Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan). Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez kierownictwo Firmy oraz mogliśmy zobaczyć z bliska specjalistyczne środki transportu, poznać specyfikę działania firmy transportowej, a także w interesujący sposób zapoznać się z planowaniem i realizacją procesów transportowych, logistycznych i spedycyjnych ładunków uniwersalnych i ponadnormatywnych w różnych gałęziach transportu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta w realnym środowisku zawodowych działającym w branży transportowej. Nasze spotkanie zaowocowało wieloma korzyściami, przede wszystkim: 

  • mogliśmy doświadczyć bezpośredniego kontaktu ze specjalistami pracującymi w branży transport-spedycja-logistyka, 
  • dzięki aktywnemu uczestnictwu poznaliśmy od strony praktycznej realizację usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych, 
  • zdobyliśmy wiedzę na temat działania rynku w tejże branży,
  • zapoznaliśmy się ze specjalistycznym taborem samochodowym.

Wycieczka przedmiotowa do ZTE w Radomiu daje możliwości oderwania się na chwilę od codzienności szkolnej i aktywniejszego rozeznania się w rzeczywistości zawodowej branży TSL. Dziękujemy serdecznie kierownictwu FIRMY ZTE w Radomiu i wszystkim osobom zaangażowanym za poświęcony nam czas oraz za prezentację powyższej problematyki.

alt

 
Śladami historii Radomia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Patyk   
Autor: Marta Mortka

W październiku 2015 roku wszystkie klasy drugie pod opieką wychowawców, miały okazję uczestniczyć w wycieczce z cyklu  "Śladami historii Radomia", poznając "Miejsca pamięci II wojny światowej w Radomiu". Taka wycieczka była okazją do poznania historii II wojny światowej, a także umożliwiła uczczenie walki, męczeństwa, cierpienia osób i miejsc pamięci z tego okresu w naszym mieście. Wycieczka była prowadzona dzięki współpracy Gminy Miasta Radom z Oddziałem Miejskim Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Radomiu.

alt

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 10